Kolay PastaBizim aile pastamız. Çocukluğumdan beri yapıp kendimi avuttuğum süper bir pasta olmuş dediğim pasta. Gerçekten çok kolay ve bir o kadar lezzetli. Özellikle çocuklarınızla birlikte pişirin çok eğlenceli oluyor.

Malzemeler:

1 paket kakaolu bisküvi
1 paket kakaolu puding

Üzerine:
yeterince pasta süsü

Pudingi paketinde yazdığı şekilde pişiriyoruz. Eğer yoğun çikolata tadı seviyorsanız bitter puding de kullanabilirsiniz. Pişen pudingi arada karıştırarak soğutuyoruz. 

Kakaolu bisküvileri kırmadan paketinden çıkarıyoruz. İlkini pudinge batırıp tepsimize koyuyoruz. İkinciyi de pudinge batırıp ilkine yapıştırıyoruz. Kalan tüm bisküvileri de pudinge batırıp aynı şekilde bir öncekine yapıştırıyoruz.

Bisküviler bitince kalan puding ile tüm pastayı kaplıyoruz.

Üzerine pasta süsü ile serpiyoruz. Dilerseniz hindistan cevizi de kullanabilirsiniz.

Buzdolabında en az 3 saat soğuttuktan sonra servis ediyoruz. Bu pastada dikkat edilmesi gereken şey kesme şeklidir. Bisküvileri düz dizdiğimiz için dilimleri eğri kesiyoruz ki görüntü ve lezzetimiz güzel olsun.

Afiyet olsun...

Bu yemekler de ilginizi çekebilir:


Çok Katlı Pasta


Kar Pastası


Çikolata Soslu Kurabiye


Çikolatalı Marshmallow ÇubuklarıYorumlar:


Denemedim ama guzel gorunuyor mutlaka denicem. - 15/11/2013

kubra

Bu harika pastayı tatmış biri olarak söyleyebilirim ki muhteşem bir lezzet. Ama asıl şaşırtıcı olan ise yapılışının bu kadar kolay olması...Ellerinize sağlık...Gerçekten müthiş - 04/03/2013

merve aydemir

süper bir pasta. bu kadar kısa zamanda bu kadar lezzetli bir pasta olamaz. - 01/03/2013

arzu demirörs

Yorum Yapın:


Gönder